2 min. czytania

Prawda czy Fałsz – Maciek

Posłuchajcie i sprawdźcie, jaką historię Maciek Kawecki przywiózł nam ze swojej podróży do Hiszpanii.

Po powrocie z hiszpańskiej podróży, Ambasadorzy Mitsubishi Motors Polska spotkali się by opowiedzieć sobie inspirujące historie, jakie poznali na południu Europy.

W tym odcinku posłuchacie historii Maćka Kaweckiego i będziecie mogli zgadnąć, czy jego opowieść jest prawdziwa, czy może jakaś jej część nie zgadza się z rzeczywistością. Na Facebooku i Instagramie marki odbędzie się konkurs, w ramach którego wygrać możecie Mitsubishi ASX z pełnym bakiem na weekend. Każdy, kto między 1 a 7 sierpnia napisze pod postem konkursowym czy dana historia jest prawdziwa czy fałszywa i odpowiednio uargumentuje swoją odpowiedź, stanie przed szansą na wygraną. A odpowiedź Maćka opublikujemy już 7 sierpnia!

Zapraszamy do śledzenia kanałów marki, a tymczasem posłuchajmy opowieści, którą z Hiszpanii przywiózł dla nas Maciek:

„Costa Blanca zachwyca architekturą i nadmorskimi krajobrazami, ale mnie – technologicznego podróżnika – najbardziej ujęła położona nieopodal Altei plantacja egzotycznych owoców nispero lub lokwat, czyli nieśplika japońskiego, które przywędrowały do Hiszpanii z Chin i Japonii w końcu 18. wieku. Niezwykłość tego miejsca polega na tym, że opracowano tu metodę generowania prądu z żywych roślin za pomocą specjalnie skonstruowanych ogniw umieszczanych w ziemi. Wszystko to dzięki naturalnym procesom biochemicznym – interakcji między korzeniami i bakteriami glebowymi. Rośliny do swojej wegetacji wykorzystują jedynie około 30% materiału organicznego wytwarzanego w trakcie fotosyntezy. Reszta, której nie są w stanie przerobić, magazynowana jest w korzeniach i następnie wydalana na zewnątrz. Tam, bakterie je otaczające rozkładają produkty organiczne, a wytworem ubocznym tego procesu są elektrony. Rośliny uczestniczące w procesie tworzenia energii zużywają więcej CO2, niż go emitują.”

Jak myślicie, czy ta historia jest prawdziwa?
Odpowiedź znajdziecie 7.08 na kanale Mitsubishi Motors Polska na YouTube!

Poznaj lepiej naszych bohaterów:
Maciej Kawecki: Pasjonat technologii, Ambasador Cyfrowej Unii Europejskiej, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Instagram
Linkedin

Autorzy:
Reżyseria, zdjęcia: Kamil Nowak
Scenariusz: Kinga Ossowska
Foto: Paweł Poręcki
Studio: TrochęTego