1 min. czytania

Świąteczne życzenia Bartka Topy

Nieuchronnie zbliżamy się do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, o czym świat na około nie pozwala nam zapomnieć. Zewsząd otaczają nas kolorowe ozdoby i reklamy, ale prawdziwe życie nie zawsze jest równie bajkowe.

Są jednak wśród nas ludzie, którzy potrafią tchnąć w nie ten bajkowy element. Należy do nich między innymi Adam Kapral i jego ekipa, którzy rok w rok organizują charytatywny półmaraton górski Kamień – Dwernik. Środki zebrane podczas tego wydarzenia w całości przekazują na leczenie dzieci z regionu, które potrzebują pomocy medycznej.

Z ich pracy płynie ważna nauka – każdy z nas może być nieść pomoc, mniejszą lub większą. Życzliwość, wyciąganie pomocnej dłoni, serdeczność – to cechy, które charakteryzują świętych Mikołajów. Ale przecież nic nie szkodzi, żebyśmy byli nimi przez cały rok!

Zobaczcie, co z okazji świąt mówi Bartek Topa:

Nie każdy i nie każda z nas ma możliwości by pomagać z takim rozmachem, z jakim robi to Adam Kapral. Ale każdy i każda z nas ma w sobie pokłady empatii i życzliwości, które mogą poprawić dzień samotnej osobie. Czasem nawet naprawdę małe gesty, takie jak zaproszenie na herbatę bądź wspólny spacer, potrafią znaczyć bardzo wiele.

Pamiętajmy o tym na co dzień!

Poznaj lepiej naszych bohaterów:
Bartek Topa: Aktor, producent filmowy
Samochód: Mitsubishi Eclipse Cross PHEV

Autorzy:
Zdjęcia, montaż, dźwięk na planie, udźwiękowienie: Łukasz Bernaś
Scenariusz i reżyseria: Kinga Ossowska, Andrzej Ripper
Fotosy: Jędrzej Lisowski
Zdjęcia lotnicze: Dariusz Proksa