2 min. czytania

Prawda czy Fałsz – Bartek

Nasi ambasadorzy wrócili już z podróży do Hiszpanii i przywieźli z niej dla nas prawdziwy skarb – opowieści z drogi!

Posłuchajcie ich historii i spróbujcie zgadnąć czy zdarzyły się naprawdę. Odpowiedzi ambasadorów znajdziecie na kanale YouTube marki, a na Facebooku i Instagramie trwa konkurs. Każdy, kto napisze pod postem konkursowym czy dana historia jest prawdziwa czy fałszywa i odpowiednio uargumentuje swoją odpowiedź stanie przed szansą wygrania Mitsubishi ASX z pełnym bakiem na weekend! 

Zapraszamy do śledzenia naszych kanałów social media, a tymczasem posłuchajmy historii Bartka – historii o morzu i o jego sekretach: 

„Na Costa Blanca dotarłem do miejsca, które wprost mnie zachwyciło. Jest nim latarnia morska w Albirze, malowniczo położona w Parku Narodowym de la Serra Helada. To z nią związana jest moja opowieść – niestety bez happy endu. Unikatowa, pochodząca z 1863 roku latarnia została wybudowana, aby oznaczyć północny kraniec klifu. W jej wnętrzu znajdują się centra kulturalne, gdzie można zapoznać się z historią regionu Walencji oraz podziwiać różne gatunki ptaków, ryb oraz skamieniałości nawet sprzed 100 000 lat. W tutejszym laboratorium dokonano także niezwykłych odkryć związanych z delfinami, odwiedzającymi to miejsce bardzo często. Naukowcy za pomocą badań skamieniałości oraz przy użyciu rezonansu magnetycznego odkryli tu, że delfin to po człowieku najbardziej inteligentne stworzenie na Ziemi. Mają relatywnie duży mózg w porównaniu z rozmiarami reszty ciała a kora mózgowa jest pofałdowana bardziej, niż w ludzkim mózgu. Ponadto, szczególnie rozwinięte są struktury odpowiedzialne za przetwarzanie złożonych emocji i samoświadomość. Czują to, co się z nimi dzieje niemal tak, jak człowiek. Mimo to, co roku z rąk ludzi ginie na świecie 85 000 delfinów.”

Jak myślicie, czy ta historia jest prawdziwa?
Odpowiedź znajdziecie na kanale Mitsubishi Motors Polska na YouTube!

Poznaj lepiej naszych bohaterów:
Bartek Topa: Aktor, producent filmowy
Samochód: Mitsubishi ASX

Autorzy:
Reżyseria, zdjęcia: Kamil Nowak
Scenariusz: Kinga Ossowska
Foto: Paweł Poręcki
Studio: TrochęTego